پایان قرمز بورس / ارزش کل معاملات بازار سهام از مرز ۳۴ هزار میلیارد تومان عبور کرد

folder_openخبرهای حسابداری و بورس
commentبدون دیدگاه

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات بورس آخرین روز تیرماه، شاخص کل با افتی ۸۶۰۰ واحدی به سطح یک میلیون و ۹۱۶ هزار واحدی (۰٫۴۵ درصدی) سقوط کرد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز افتی ۴۸۶۱ واحدی (۰٫۹۵ درصدی) را به ثبت رساند.

در معاملات امروز بورس ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار معامله انجام شد که طی آن ۸ میلیارد و ۵۰۶ میلیون سهم با ارزشی حدود ۲۱ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان دادوستد شد. در این میان اگر چه نمادهایی چون شتران، شستا و فولاد به ترتیب تاثیر مثبت ۵۷۵۲، ۳۹۱۴ و ۲۱۲۳ واحدی بر شاخص کل بورس داشتند اما جو منفی غالب در بازار و معاملات منفی شپنا، پارسان و تاپیکو در نهایت کفه ترازو را به سمت رنگ قرمز برد تا شاخص افتی ۰٫۵ درصدی را تجربه کند.

در میان گروه‎های مختلف صنعت، فلزات اساسی و خودرو با بیش از ۲۸ هزار میلیارد ریال معامله بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و گروه فراورده‌های نفتی و چندرشته‌ای نیز دیگر صنایع بالای ۲ هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بودند.

در میان نمادها نیز فولاد با یک هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات امروز را از آن خود کرد و شستا و شتران نیز با یک هزار و ۳۸۳ و یکهزار و ۲۷۲ میلیارد تومان رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در معاملات امروز فرابورس نیز در حالی بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان معامله صورت گرفت که سه نماد صبا، ذوب، هرمز و دماوند بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص کل این بازار داشتند. بدین ترتیب در روزی که بازار سهام به دلیل افت قیمت دلار و برگزاری مجامع و سیو سود سهامداران روزی منفی را پشت سر گذشت، مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس از مرز ۳۴ هزار و ۷۳۵ میلیارد تومان عبور کرد تا رکوردی تازه در زمینه ارزش معاملات در تاریخ بورس به ثبت برسد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست